planowanie inteligentnego domu

Co warto wiedzieć planując swój inteligentny dom?

Stworzenie swojego inteligentnego domu wiąże się z wieloma wyborami. Jako przyszły użytkownik musisz zdecydować, który system wybrać, jakie funkcje ma spełniać, czy też które urządzenia w domu mają być częścią Twojego systemu.

Do rozpoczęcia inwestycji w inteligentny dom warto się najpierw odpowiednio przygotować. 

By być gotowym do inwestycji w inteligentny dom, trzeba się odpowiednio przygotować. Mamy dla Ciebie kilka porad, które mogą Ci w tym pomóc.

1. Poczytaj i poszukaj inspiracji

Poświęć chociaż troszkę czasu, by poznać koncepcję inteligentnego domu i jego możliwości. Dzięki temu znajdziesz odpowiedź, jakie funkcje powinna spełniać Twoja wymarzona przestrzeń.

2. Poszukaj pomocy u specjalistów

Korzystanie oraz sterowanie inteligentnym domem ma być dla użytkowników proste i intuicyjne, ale zaprojektowanie oraz zrealizowanie całego systemu wymaga już specjalistycznej wiedzy. Warto więc, skontaktować się ze specjalistami z branży, którzy pomogą dobrać rozwiązania spełniające Twoje oczekiwania.

Specjaliści, zwani w branży integratorami, posiadają wiedzę z zakresu projektowania instalacji inteligentnych domów, jak również samej ich realizacji. Jeśli zdecydujesz skontaktować się z nami to chętnie doradzimy Ci rozwiązania pod kątem funkcjonalności domu oraz Twojego stylu życia.

Jeśli masz jakieś pytania związane z inteligentnym domem zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

3. Przekonaj się na własnej skórze, jak to wszystko działa

Najłatwiej przekonać się czy “inteligentne rozwiązania to coś dla mnie” poprzez praktyczne sprawdzenie, dlatego coraz więcej firm posiada showroomy.

W takich miejscach, każdy zainteresowany inwestycją w system inteligentnego domu, może samodzielnie przetestować różne rozwiązania.

4. Inteligentny dom ma rozwiązać Twoje problemy

Inteligentny dom ma być odpowiedzią na wiele Twoich problemów oraz trosk. Rozmyślając nad swoimi potrzebami nie raz Twoja lista będzie się rozszerzać o kolejne funkcje i stawać się coraz bardziej spersonalizowana.

Przykłady

Zdarzyło Ci się wyjść z domu nie będąc pewnym czy wyłączyłeś wszystkie światła i urządzenia? Nie ma problemu, system wyłączy wszystko zaraz po tym jako opuścisz swoją posesję.

Wyjeżdżasz na wakacje i martwisz się, czy ktoś pod Twoją nieobecność nie będzie próbował się włamać? Z tym też może pomóc Ci system inteligentnego domu zapalając i gasząc światła, tak aby wyglądało jakby cały czas ktoś był w domu.

W inteligentnym domu zautomatyzujesz oświetlenie, ogrzewanie, rolety, okna, bramy elektryczne, system nawadniania ogrodu, drzwi garażowe, światła, muzykę, filmy, system zabezpieczeń i wiele innych urządzeń. Możliwości jest naprawdę sporo i to Ty decydujesz czego potrzebujesz.

5. Odkryjesz korzyści inteligentnego domu

Kiedy już zamieszkasz w swoim inteligentnym domu, zauważysz wiele możliwości, które pozwolą Ci na zmniejszenie zużycia energii, jednocześnie obniżając rachunki za prąd. 

Przykład

System inteligentnego domu może sterować zacienieniem, oknami, ogrzewaniem oraz światłem dostosowując się do Twoich potrzeb, ale także pory roku. Już po pierwszym miesiącu zauważysz niższy rachunek za prąd.

6. PLANUJ I REALIZUJ

Większość systemów inteligentnego domu pozwala dopasować funkcjonalność do planowanego budżetu. Nie trzeba rezygnować z wymarzonych funkcjonalności. Wystarczy rozważyć realizacje stopniowe. Na przykład zacząć od automatyzacji salonu, by następnie dodawać kolejne pomieszczenia.

Zacznij od burzy mózgów

Wypisz wszystkie funkcjonalności, które widziałbyś w swoim inteligentnym domu. Następnie opracuj listę priorytetów, i od nich zacznij realizować swój inteligentny dom. 

Kiedy wiesz już czego potrzebujesz to dobry moment, żeby skonsultować to z integratorem, który pomoże Ci w stworzeniu harmonogramu oraz doborze elementów.

Może chciałbyś, żeby to właśnie nasi specjaliści pomogli Ci w w stworzeniu swojego inteligentnego domu.

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.