kolumny głośnikowe

VimsHome – nie tylko inteligentne domy. AUDIOVECTOR

VimsHome to również rozwiązania audio.

Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych systemom audio.

Dzisiaj Audiovector i kolumny z serii R 6.

Zapraszamy również na nasze weekendy tematyczny organizowane w Galerii Tetmajera 83 planowane w najbliższym możliwym czasie z uwagi na aktualną sytuacje epidemiczną. Będziemy informować o organizowanych wydarzeniach, jak tylko sytuacja na to pozwoli.

Audiovector

AUDIOVECTOR to firma rodzinna z siedzibą w Kopenhadze w Danii. 

1979 roku Ole Klifoth założył firmę Audiovector z zamiarem stworzenia doskonałego głośnika dla światowego rynku high-end. Wizją firmy jest produkcja wysokiej jakości i naturalnie brzmiących głośników dla melomanów i audiofilów na całym świecie. Mads Klifoth, CEO i właściciel, syn Ole Klifotha pragnie uhonorować to wyjątkowe pochodzenie i tradycję. 

Produkty Audiovector są wytwarzane ręcznie z najlepszych materiałów, ręcznie składane z wielką starannością i szczegółami. Każdy głośnik jest projektowany, opracowywany i produkowany we własnym zakresie zgodnie z wyjątkowymi standardami. 

Kolumny R 6

kolumny głośnikowe różne wersje kolorystyczne

Kolumny podłogowe serii R 6 zrodziły się z pasji i dążenia do perfekcji. Premiera kolumn podłogowych R 6 to uzupełnienie linii R. R 6 to wyjątkowa mieszanka ewolucji i zupełnie nowych rozwiązań. Prezentują wszystkie cechy które high-endowa kolumna powinna dostarczyć – zdaniem specjalistów z Audiovector – szybkość, dynamika i klarowność. Zainspirowane zostały modelem R Arreté, mają zastąpić doskonale przyjętą linię SR 6. 

Audiovector Freedom Grounding®

Koncepcja Audiovector Freedom Grounding® to oryginalna pomysł Audiovector, który eliminuje zniekształcenia i poprawia alikwoty, zwiększa głębię i ostrość przekazu oraz obniża poziom szumów. To kolejny krok do doskonałości. 

Rozwiązania w modelu R 6. 

Obudowa

Jedynie dla kolumn R 11, R 8 i R 6, obudowy są montowane za pomocą grubych nierezonansowych korpusów ciśnieniowych. Wykonane są z twardych płyt drewnianych o dużej gęstości (HDF) dla najlepszej możliwej wytrzymałości i niskiego rezonansu. Kształt łzy wraz z laminowaną, gęstą, mocną i ciężką tylną przegrodą, dodatkowo redukuje niepożądany rezonans obudowy i zapobiega powstawaniu fal stojących. Po zmontowaniu obudowy są bardzo solidnie usztywnione wewnętrznie i starannie wytłumione za pomocą strategicznie rozmieszczonych płyt tłumiących Nano Pore. Nowo zaprojektowane przegrody i cokół wykonane są również ze starannie, ręcznie  wykończonego HDF, co dopełnia sztywność obudów. Przegrody te są laminowane co zwiększa wytrzymałość. Zaleta tego projektu to zachowanie maksymalnej dynamiki i wydajności. Obudowy są dostępne w kilku wykończeniach.  Wysoki połysk lub mat w egzotycznych okleinach z prawdziwego drewna oraz w szerokiej gamie niestandardowych kolorów. Wszystkie nowe modele R 6 są wyposażone w solidny cokół zapewniający lepszy przepływ powietrza. Kolce M8 zamontowane są w elastycznej konstrukcji stalowej, tak aby oddzielić głośniki od podłogi.

Nowe carbonowe przetworniki AUDIOVECTOR - wysoka rozdzielczość i precyzja.

Celem była szybka reakcja i niesamowite odtwarzanie szczegółów. 

Zamiast kupować gotowe głośniki, sami konstruujemy nasze przetworniki i prosimy najlepszych dostawców, aby je dla nas budowali. W ten sposób upewniamy się, że nasze jednostki napędowe wraz z naszymi zwrotnicami, będą tworzyć idealną całość. Przetworniki są budowane ręcznie w Danii we współpracy ze Scan-Speak i ich wykwalifikowanymi pracownikami. 
Połączenie technologii tytanowej cewki, dużych i potężnych ferrytowych magnesów ceramicznych3-punktowych podwieszanych koszy i membran wykonanych z krzyżowo tkanych włókien aramidowych, sztywnego stopu magnezu tłumiącego turbulencje, pozwala nam uzyskać bogaty, żywy i czysty dźwięk. 
Dzięki optymalnemu rozpraszaniu ciepła, wysoce sztywnej tytanowej szpuli oraz dokładnej odpowiedzi całego zespołu membrany, liniowe działanie nowego przetwornika, przyczynia się obecnie do wyraźnego basu i wiernego, bezbarwnego brzmienia średnicy. 

Nowe głośniki wysokotonowe 

Głośniki wysokotonowe Avantgarde i Arreté Air Motion Transformer są  
prawdopodobnie najszybszą konstrukcją głośnika wysokotonowego. Oparte na oryginalnej rewolucyjnej technologii dr Oscara Heila, wynalezionej w latach 70-tych. Nasze głośniki wysokotonowe nie posiadają masy do przyspieszania lub zwalniania. Osiągają ponad 52 000 Hz i posiadają doskonałą dyspersją zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej. 
Przetworniki AMT (R 6 Avantgarde, R 6 Arreté) wyposażone są w ultra-mocne magnesy neodymowe, lekkie, precyzyjnie powlekane membrany mylarowe i są montowane i odsprzęgane od obudowy w 3 punktach. Jest to zastrzeżona koncepcja Audiovector o nazwie No Energy Storage (NES). Głośniki wysokotonowe są otwarte do przodu i do tyłu, mogą się swobodnie poruszać dzięki koncepcji Soundstage Enhancement (SEC). 

Aby w pełni wykorzystać zalety głośników wysokotonowych Audiovectora i nowo opracowanych przetworników Carbon, przednia ścianka jest tak wąska, jak to tylko możliwe. Rezultatem jest gładka, szeroka i precyzyjna dyfuzja dźwięku, która ogranicza niepożądane zniekształcenia dyfrakcyjne do absolutnego minimum. 

Nowy system Compound Bass 

Wszystkie modele R 6 (SignatureAvantgarde i Arreté) zostały bogato wyposażone w nowy wewnętrzny system basów. System Audiovector Isobaric Compound Bass (ICB) składa się z 2 ręcznie budowanych głośników basowych, 6,5-calowego wewnętrznego głośnika niskotonowego i 8-calowego zewnętrznego skierowanego w dół głośnika niskotonowego. Masy dwóch zaangażowanych głośników basowych są połączone razem przez uwięzione powietrze w ich wspólnej wewnętrznej obudowie. System „oddycha” przez doskonale dostrojony bas-refleks z przodu głośnika. Taka konstrukcja pozwala basowi wejść głęboko, grać precyzyjnie, dynamicznie i aperiodycznie w swojej odpowiedzi. 

Kolumny z linii R6 są dostępne w standardowych wykończeniach: Orzech włoski matowy, afrykański palisander (rosewood), czarny lakier i biały lakier. Jak zawsze na zamówienie Audiovector oferuje niestandardowe kolory lakierów. Do wszystkich głośników dołączona jest czarna maskownica z tkaniny. 

  • Nowy Izobaryczny system obciążenia głośnika niskotonowego 
  • Nowa, gruba, nierezonująca obudowa (HDF) 
  • Nowa, tytanowa cewka 2 generacji oraz 
  • Nowe, kanapkowe membrany z włókien aramidowych 
  • Nowa zwrotnica z filtrami 4-tej generacji DFF na płytce z włókien węglowych 
  • Nowa, większa baza dla osiągniecia lepszych właściwości mechanicznych 
  • Wykończenie: Matte Italian Walnut, African Rosewood Piano, Black Piano oraz White Piano. 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.