Chord Mojo Poly

VimsHome – nie tylko inteligentne domy. Chord Electronics

HISTORIA

Firma Chord Electronics jako pierwsza odleciała ze świata lotniczego, gdzie inżynieria bez ograniczeń oznacza bezkompromisowe standardy. Ta koncepcja opracowana przez właściciela firmy Johna Franksa pomogła ukształtować filozofię od momentu powstania firmy w 1989 roku. Pierwsze wzmacniacze zostały dostarczone do BBC, a następnie do wiodących na świecie studiów, w tym Abbey Road, Sony Music (Nowy Jork), a później The Royal Opera. Nasza reputacja w świecie zawodowym wygenerowała popyt na krajowy asortyment obejmujący standardy projektowe, inżynieryjne i konstrukcyjne wymagane od najlepszych profesjonalnych urządzeń. Obecnie stosujemy własne technologie we wszystkich naszych brytyjskich produktach i z dumą zapewniamy jakość dźwięku studyjnego w całej gamie produktów Chord.

Produkty

Zrodzeni z bezkompromisowego świata awioniki, w Chord Electronics skupia się na dwóch głównych celach: tworzeniu najlepiej brzmiącego hi-fi na świecie i przesuwaniu granic innowacji. Projektujemy unikalne wizualnie i dźwiękowe projekty, które opierają się czasowi.

STREAMERY

Streaming muzyki to wygodny i szybko rozwijający się sposób korzystania z cyfrowych zbiorów muzycznych i treści online. Streamery Chord Electronics precyzyjnie uzyskują dostęp do muzyki i kontrolują ją, zanim wprowadzą technologię FPGA DAC, aby zapewnić, że cyfrowo przechowywane i przesyłane strumieniowo pliki muzyczne są prezentowane w jak najlepszym świetle.

2GO

Przenośny odtwarzacz strumieniowy

2go to wysokowydajny streamer/serwer, który przekształca przetwornik DAC Hugo 2 we w pełni funkcjonalne urządzenie sieciowe (Wi-Fi i Ethernet) z obsługą dysków sieciowych o pojemności do 4 TB, przynosząc jakość dźwięku Hugo 2 DAC do sieciowego audio.

2go korzysta z 2 gniazd na karty microSD o pojemności do 2 TB, do cyfrowego przechowywania i odtwarzania, dzięki czemu Hugo 2 jest także cyfrowym serwerem muzycznym o dużej pojemności (wykorzystującym MPD), oprócz możliwości strumieniowego przesyłania muzyki. Co najważniejsze, w przypadku korzystania z 2go z Hugo 2 (po naładowaniu) wszystkie formy odtwarzania cyfrowego mogą korzystać z samej baterii, co eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych zasilaczy, aby zapewnić najwyższą czystość dźwięku.

2go zawiera wysoce zaawansowaną zminiaturyzowaną inżynierię elektroniczną, która, zgodnie ze wszystkimi naszymi wzmacniaczami i przetwornikami cyfrowo-analogowymi, wykorzystuje zastrzeżoną technologię brytyjską. Dodanie 2go do Hugo 2, tworzy najbardziej zaawansowany pod względem brzmienia kompaktowy streamer muzyczny.

Bezprzewodowa wygoda (Wi-Fi 2,4 GHz i Bluetooth A2DP) łączą się ze stabilnością i wydajnością łączności przewodowej (Gigabit) Ethernet, ta ostatnia oferuje bezkonfiguracyjną obsługę plug and play. 2go korzysta również z kompleksowego interfejsu audio i oferuje odtwarzanie Tidal, Qobuz i internetowe radio z Spotify (i innymi) przeznaczonymi na przyszłość serwisami. 2go jest również przystosowany do Roon, oferuje bezproblemowy dźwięk i wsparcie DoP / Bit Perfect, a także jest w pełni zgodny z DLNA (serwer / renderer) i gotowy do AirPlay.

Kluczową cechą 2go jest funkcja automatycznego przełączania wejścia: każdy interfejs audio jest zawsze włączony, dlatego przełączanie między wejściami jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku „play”. 2go automatycznie przełącza się między wszystkimi wejściami, zapewniając płynne wrażenia podczas odtwarzania muzyki z różnych źródeł, a nawet usług przesyłania strumieniowego.

Więcej informacji: 2go – Chord Electronics Ltd

2yu

Cyfrowy interfejs 2yu zamienia streamer 2go w wielowyjściowy samodzielny streamer zdolny do współpracy z Hugo M Scaler i szeregiem przetworników cyfrowo-analogowych.

2yu to zaawansowany interfejs cyfrowy zaprojektowany dla 2go, przekształcający 2go jako pełnoprawny samodzielny odtwarzacz strumieniowy, gotowy do użytku z zewnętrznymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi i urządzeniami, w tym upskalerem 768 kHz Hugo M Scaler. 2yu łączy się bezpośrednio z 2go, aby dodać optyczne wyjście S / PDIF TOSLINK, koncentryczne i BNC (oba 75 omów) oraz sprytnie zintegrowane wyjście USB-A.

2yu oferuje moc obliczeniową 2000 MIPS (milion instrukcji na sekundę), zintegrowany konwerter częstotliwości próbkowania oraz pętlę synchronizacji fazy audio o niskim jitterze. Wysoce elastyczny w swoich potencjalnych zastosowaniach, 2go z 2yu jest również idealny dla instalatorów, którzy chcą stworzyć dyskretne rozwiązanie do zdalnego przesyłania strumieniowego Roon: duet można podłączyć do portu Ethernet, aby zapewnić przesyłanie strumieniowe do systemu w dowolnym pomieszczeniu.

Podobnie jak 2go, 2yu jest również wytwarzany ręcznie w Wielkiej Brytanii przy użyciu aluminium lotniczego i tych samych wysokiej jakości procesów produkcyjnych, które są nieodłączne dla wszystkich produktów Chord Electronics. Podobnie jak Hugo 2, 2yu posiada cztery polichromatyczne, sferyczne elementy sterujące regulujące wybór wyjścia, funkcje zasilania, wyciszenia i przyciemnienia.

Więcej informacji: 2yu – Chord Electronics Ltd

POLY

Poly to rewolucyjny moduł strumieniowy, zaprojektowany do współpracy ze wzmacniaczem słuchawkowym Mojo, bazujący na urządzeniu klasy PC.

Bezprzewodowy moduł strumieniowy Poly zamienia nasz wielokrotnie nagradzany wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC Mojo w pełnoprawny, bezprzewodowy odtwarzacz plików muzycznych o wysokiej rozdzielczości i moduł strumieniowy, posiadający możliwość bezprzewodowego odtwarzania plików oraz ich odczytu z karty SD, z możliwością sterowania z poziomu smartfona.

Został on wyposażony w data server, odbiornik DLNA, hub WiFi, moduł Bluetooth, czytnik kart pamięci SD oraz zaawansowane oprogramowanie. Poly umożliwia zdalne odtwarzanie plików muzycznych ze smartfona i po raz pierwszy eliminuje konieczność stosowania kabli do połączenia tych dwóch urządzeń.

Poly pełni funkcję huba Wi-Fi i Bluetooth, zapewniając dostęp do wybranych plików muzycznych na wiele sposobów, między innymi za pomocą strumieniowania poprzez WiFi, z sieciowych urządzeń przechowywania danych (NAS), a także do kolekcji przechowywanych na kartach SD (za pomocą MPD). Połączenie Bluetooth oraz technologii AirPlay zapewnia wysoką wygodę użytkowania podczas łączenia ze smartfonami i pozwala na użycie kombinacji Mojo/Poly jako wysokiej jakości urządzenia do odtwarzania muzyki w domowym multiroomie.

Poly eliminuje występującą do tej pory konieczność łączenia smartfona z Mojo za pomocą kabla i może być starowany bezprzewodowo z poziomu smartfona pracującego na systemie operacyjnym Android lub iOS. Po połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym Mojo, moduł Poly można zwyczajnie wsunąć do kieszeni, plecaka lub torebki. Nie musi być on przenoszony w dłoniach lub regularnie sprawdzany, jak inne odtwarzacze.

Poly jest kompatybilny z najnowszymi typami plików audio o wysokiej rozdzielczości i zapewnia obsługę plików PCM do rozdzielczości 768kHz z kodowaniem DSD64 do DSD512 (Octa-DSD). Wysokiej jakości czytnik kart SD umożliwia zwolnienie pamięci smartfona, a więc pliki nie muszą być już przechowywane lokalnie w telefonach.

Poly integruje się z zaawansowanymi odtwarzaczami muzycznymi, takimi jak Roon (z wyłączeniem dostępu do karty SD) i obsługuje następujące typy plików (w momencie tworzenie niniejszego dokumentu): ACC, WAV, FLAC, AIFF, OGG VORBIS, ALAC, WMA oraz MP3. Urządzenie zostało wyposażone w baterię wielokrotnego ładowania LiPO, zapewniająca około dziewięć godzin bezustannego odtwarzania. Ładowanie z zastosowaniem zabudowanego w urządzeniu obwodu szybkiego ładowania baterii trwa poniżej czterech godzin. Poly i Mojo mogą być ładowane równocześnie.

Więcej informacji: Poly Portable Streamer & Music Player – Chord Electronics