VIMSHOME – NIE TYLKO INTELIGENTNE DOMY. WEBASTO

Webasto jest niemiecką firmą o globalnym zasięgu. Zyskała mocną pozycję jako partner większości koncernów samochodowych. Jego historia zaczęła się już w 1901 roku w Królestwie Wirtembergii (Górna Bawaria, Niemcy), gdy William Baier założył „Fabrykę Drutu i Wyrobów Żelaznych Eßlinger Wilhelm Baier, Eßlingen / Neckar”. W 1908 roku przeniesiono siedzibę do Stockdorfu i zmieniono jego nazwę. „Webasto” to połączenie pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela oraz nazwy miejscowości.

Ładowarki do samochodów elektrycznych WEBASTO

W erę elektromobilności firma Webasto wkroczyła w 2017 roku, kiedy specjaliści ze Stockdorfu zaczęli opracowywać i produkować technologię ładowania i systemy akumulatorów do samochodów elektrycznych. Firma przejęła dział amerykańskiej firmy zajmującej się stacjami ładowania -AeroVironment, a także  nawiązała współpracę m.in. z Samsungiem w zakresie dostaw ogniw baterii. 

Ładowarki Webasto są synonimem wysokiej jakości, wydajności i nowoczesności.  Producent oferuje wszystko co może być potrzebne do ładowania samochodów elektrycznych w tym: kable ładowania, słupki montażowe oraz oprogramowanie z intuicyjnym interfejsem.

Webasto Pure II i Live

Prosta i niedroga stacja ładowania Webasto Pure zapewnia regulowaną moc ładowania, maksymalne bezpieczeństwo i najwyższą wygodę. Dzięki tej wielokrotnie nagradzanej stacji ładowania, ładowanie samochodu jest niezwykle proste i szybkie.

Inteligentna stacja ładowania Webasto Live umożliwia nie tylko proste ładowanie, ale także inne inteligentne funkcje, takie jak łączność typu back-end, lokalne zarządzanie obciążeniem i integracja z systemami zarządzania energią.