franco serblin lingea

VimsHome – nie tylko inteligentne domy. FRANCO SERBLIN

Z pasji do muzyki
i instrumentów

Kolumny głośnikowe stworzone z miłości i pasji włoskiego projektanta Franco Serblina do muzyki oraz instrumentów takich jak np: lutnie i skrzypce.

franco serblin historia głośników

ACCORDO

Franco Serblin Accordo to niewielkie i smukłe kolumny podłogowe. Wyglądają jak wycięte z kawałka drewna, ale po podniesieniu okazują się zaskakująco lekkie. Zamiast klasycznej materiałowej maskownicy zastosowano firmowy patent, czyli zestaw “elastycznych strun”.

franco serblin kolumna głosnikowa
franco serblin accordo kolumna głosnikowa

LIGNEA

Lignea to ostatnie dzieło Włoskiego Mistrza – włoski projektant Franco Serblin zmarł w 2013 roku. Pracował nad nimi niemal do ostatnich dni swojego życia. Sam wymyślił ich ideę, niesamowity kształt, sam wybrał przetworniki, prowadził odsłuchy na prototypach w swojej sali odsłuchowej (nie wierzył w pomiary i bezechowe pomieszczenia, ufał własnej wiedzy i wrażliwości).

Franco Serblin nie doczekał premiery Lignea, nie zobaczył nawet ich ostatecznej wersji. Na szczęście jego zięć Massimiliano Favella, który prowadził z nim firmę, doprowadził rzecz do końca i na wystawie w Monachium w 2016 roku po raz pierwszy zaprezentowano niezwykłe głośniki Franco Serblin Lignea. 

franco serblin projekt kolumny głosnikowej

„Po trzech latach badań i rozwoju, LIGNEA, jeden z ostatnich projektów wymyślonych przez Franco Serblina, stał się rzeczywistością. Na wszystkich etapach zawsze postępowałem zgodnie z jego nauką w każdym szczególe.” 

Massimiliano Favella

franco serblin kolumna głosnikowa lingea

Zachęcamy również do odwiedzenia strony: https://www.francoserblin.it/en

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Skontaktuj się z nami: