VimsHome – nie tylko inteligentne domy. FRANCO SERBLIN

Z pasji do muzyki
i instrumentów

Kolumny głośnikowe stworzone z miłości i pasji włoskiego projektanta Franco Serblina do muzyki oraz instrumentów takich jak np: lutnie i skrzypce.

ACCORDO

Franco Serblin Accordo to niewielkie i smukłe kolumny podłogowe. Wyglądają jak wycięte z kawałka drewna, ale po podniesieniu okazują się zaskakująco lekkie. Zamiast klasycznej materiałowej maskownicy zastosowano firmowy patent, czyli zestaw “elastycznych strun”.

LIGNEA

Lignea to ostatnie dzieło Włoskiego Mistrza – włoski projektant Franco Serblin zmarł w 2013 roku. Pracował nad nimi niemal do ostatnich dni swojego życia. Sam wymyślił ich ideę, niesamowity kształt, sam wybrał przetworniki, prowadził odsłuchy na prototypach w swojej sali odsłuchowej (nie wierzył w pomiary i bezechowe pomieszczenia, ufał własnej wiedzy i wrażliwości).

Franco Serblin nie doczekał premiery Lignea, nie zobaczył nawet ich ostatecznej wersji. Na szczęście jego zięć Massimiliano Favella, który prowadził z nim firmę, doprowadził rzecz do końca i na wystawie w Monachium w 2016 roku po raz pierwszy zaprezentowano niezwykłe głośniki Franco Serblin Lignea. 

„Po trzech latach badań i rozwoju, LIGNEA, jeden z ostatnich projektów wymyślonych przez Franco Serblina, stał się rzeczywistością. Na wszystkich etapach zawsze postępowałem zgodnie z jego nauką w każdym szczególe.” 

Massimiliano Favella

Zachęcamy również do odwiedzenia strony: https://www.francoserblin.it/en

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Skontaktuj się z nami: