LUMINA

VimsHome – nie tylko inteligentne domy. SONUS FABER

Sonus faber – kultowa marka kolumn.

Sonus faber to trzy fundamentalne wartości, artystyczne rękodzieło, technologia i delikatność realizowane w głośnikach.

Historia Sonus faber to dzieje małej pracowni rzemieślniczej, które były skomplikowane i pełne wielu zmian, by po latach zmienić się w silną globalną korporację. Tutaj emocje, dźwięk i perfekcja ulegają połączeniu w wyjątkowy produkt. Najodważniejsze i najprostsze idee dają życie najbardziej ambitnym projektom, które jak prawdziwe instrumenty muzyczne pasjonują już prawie 30 lat każdego miłośnika muzyki i dobrego dźwięku.

Sonus faber jest aktualnie częścią portfela produktowego World Of McIntosh, holdingu, w którego skład wchodzą marki takie jak McIntosh, Audio Research, Wadia Digital, Sumiko i Pryma. Sonus faber wraz ze swoimi amerykańskimi „siostrami” tworzy jedną z największych grup w sektora High-End posiadającą w swoim portfolio produktowym najbardziej prestiżowe głośniki i zaawansowane urządzenia elektroniczne audio na świecie.

HISTORIA

1980

SNAIL

Pierwszy pionierski projekt Franco Serblina, założyciela Sonus faber. Całkowicie nowa koncepcja na tamte czasy, system all-in-one w całości wykonany z litego drewna.

snail

1983

PARVA  

25 marca 1983 r. Sonus faber staje się firmą w swojej pierwszej siedzibie, małym laboratorium w Monteviale, na wzgórzach Vicenzy.

Sonus faber wprowadza na rynek swój pierwszy produkt Parva, 2-drożny głośnik monitorowy ze stożkiem średniotonowym wykonanym z Kevlaru i obudową z litego drewna orzechowego.

parva głośnik

1984/1987

MINIMA, ELECTA I ELECTA AMATOR

Teraz dobrze ugruntowana: dokładna konstrukcja i wysokiej jakości naturalne materiały zapewniają naturalne odtwarzanie dźwięku.

Sonus faber zaczął być rozpoznawany na całym świecie; większość jej pierwszych międzynarodowych partnerów to obecnie nadal dystrybutorzy Sonus faber.

minima electa

1983

EXTREMA

Sonus faber demonstruje audiofilskiemu światu, do czego jest zdolny dzięki Extrema, wyjątkowemu głośnikowi z „ekstremalnymi” komponentami.

extrema

1993

GUARNERI HOMAGE

To rok rewolucji. Dzięki niezwykłemu Guarneri Homage Sonus faber rozpoczyna badania nad konstrukcją lutni i tworzy pierwszy głośnik z obudową inspirowaną kształtem lutni.

guarneri homage

1995/97

CONCERTO

Kolekcja Concerto została wprowadzona w przystępnej cenie. Regał Concertino odniósł ogromny sukces i jest dotychczas najpopularniejszym produktem Sonus faber. Celem tej udanej kolekcji było udostępnienie wszystkim dobrej jakości dźwięku.

concerto

1998

AMATI HOMAGE

Amati Homage dodał do Guarneri Homage, dając życie pierwszej wersji kultowej kolekcji Homage.

amati homage

2001/2002

CREMONA

Podążając ścieżką rozpoczynającą się od Guarneri Homage, Sonus faber wprowadził kolekcję Cremona, rodzinę głośników, która wzmocniła koncepcję konstrukcji obudowy w kształcie lutni.

cremona

2003

SONUS FABER

Siedziba przeniosła się do Arcugnano, w budynku zaprojektowanym przez słynne Studio Albanese i zdefiniowanym przez samego architekta jako „miejsce dla muzyki” o kształcie skrzypiec.

2004

STRADIVARI HOMAGE

Stworzenie pierwszego flagowego Stradivari Homage, nowatorskiego projektu zajmującego ważne miejsce w historii branży High Fidelity.

stradivari homage

2005/2006

AMATI ANNIVERSARIO I GUARNERI MEMENTO

Druga generacja kolekcji Homage, z Amati Anniversario i Guarneri Memento.

AMATI ANNIVERSARIO I GUARNERI MEMENTO

2007

ELIPSA

Elipsa reprezentowała pomniejszoną wersję Stradivari, dodaną do kolekcji Cremona.

To punkt zwrotny dla firmy, która zmieniła zarządzanie i rozpoczęła proces, który doprowadził do powstania faktycznej Grupy McIntosh. Sonus faber został przejęty przez fundusz inwestycyjny Quadrivio i przejmuje oddział handlowy Fine Sounds Asia z siedzibą w Hongkongu.

elipsa

2008

TOY

Wracając do celu poszerzenia swojej publiczności, Sonus faber przedstawił kolekcję Toy, rodzinę głośników w podstawowej cenie i obudowę pokrytą skórą.

TOY

2009

THE SONUS FABER

Narodziny projektu Sonus faber, jedynego w swoim rodzaju i bezcennego projektu, wykorzystującego najbardziej zaawansowane technologie dostępne w tamtym czasie i produkowanego w limitowanych seriach.

the SONUS FABER

Trwał proces przejęcia, tak zwana Fine Sound Group przejęła Audio Research, historyczną amerykańską markę, lidera w produkcji i sprzedaży elektronicznych komponentów audio High-Definition Vacuum-Tubes.

2010

AMATI FUTURA I GUARNERI EVOLUTION

Pod przewodnictwem nowego projektanta przemysłowego Sonus faber wprowadził Amati futura i Guarneri evolution, trzecią generację kolekcji Homage, która po raz pierwszy wprowadziła nowe koncepcje projektowe, takie jak niklowany aluminiowy blat, szafka z cennego zakrzywionego drewna i ręcznie robionej skóry.

AMATI FUTURA I GUARNERI EVOLUTION

2011

AIDA

Debiut nowego statku flagowego Aida, który jest w stanie pokazać, jak bardzo firma ewoluowała, zachowując nienaruszony pierwotny duch i łącząc „dojrzałą tradycję” z „technologicznymi innowacjami”.

Z drugiej strony grupa przemysłowa rozwija się wraz z przejęciem amerykańskiego dystrybutora Sumiko.

AIDA

2012

VENERE LINE

Światowa premiera linii Venere, 6 modeli odpowiednich na wszystkie rynki, konkurencyjnych i mogących zadowolić zarówno miłośników dwukanałowego odsłuchu, jak i fanów wielokanałowego czy kina domowego.

VENERE LINE

Fundamentalne przejęcie McIntosh Laboratories, najważniejszego amerykańskiego producenta systemów high fidelity, światowego lidera w prestiżowych systemach domowej rozrywki od ponad 60 lat. Wraz z firmą McIntosh, Fine Sounds Group staje się jedną z największych na świecie grup w sektorze High-End Audio.

2013

OLYMPICA AND HOMAGE VOX

Stworzenie kolekcji Olympica, zdecydowany powrót do najgłębszych tradycji historycznych firmy.

OLYMPICA AND HOMAGE VOX

Opracowanie nowego sterownika całkowicie zaprojektowanego w laboratoriach Sonus faber jest namacalnym znakiem ewolucji firmy.

W tym roku kolekcja Homage została wzbogacona o własny, dedykowany kanał centralny Homage Vox.

2014

EX3MA AND LILIUM

Święto 30 lat historii z limitowaną edycją Ex3ma, „szalonym” projektem, jak jego poprzedniczka z lat dziewięćdziesiątych Extrema. Wprowadzenie na rynek Lilium, nowego głośnika podłogowego Hi End z pełnym zakresem częstotliwości, składającego się z dwóch różnych obudów, z których jedna jest całkowicie przeznaczona do odtwarzania najniższych częstotliwości.

EX3MA AND LILIUM

W tym roku Fine Sounds Group została kupiona przez nową sieć inwestorów. Prezes Fine Sounds SpA i prezes McIntosh Laboratory, Inc., kierują wykupem menedżerskim grupy we współpracy z funduszem inwestycyjnym LBO France. Rok później grupa przyjęła nową nazwę – McIntosh Group.

2015

ROK PEŁEN NOWOŚCI

Rok obfitujący w nowe produkty, od nowej kolekcji Chameleon, nowej linii podstawowej z unikalnymi wymiennymi panelami bocznymi, po Venere Signature, nowy flagowy model linii Venere w całości Made in Italy, aż po Il Cremonese, pełnozakresowy głośnik. system, który stoi pod Lilium o eleganckim, minimalistycznym i ostrym designie. Wreszcie, Sonus faber wypuścił na rynek swoje pierwsze słuchawki, Pryma 0 | 1.

PRYMA

2016

SF16

Opierając się na intuicji Ślimaka, Sonus faber wprowadził na rynek Sf16 pierwszy system typu „wszystko w jednym” dla Sonus faber.

SF16

2017

HOMAGE TRADITION

Wystartowała kolekcja Homage Tradition, czwarta generacja kolekcji Homage, inspirowana doskonałością włoskiej tradycji rzemieślniczej. Ambitny projekt pod względem rozwiązań elektroakustycznych i rozwoju przetworników, który wprowadził również nowe wykończenie Wengè, nową esencję drewna ciemniejszego niż klasyczny orzech, ale wciąż ciepłego i eleganckiego.

HOMAGE TRADITION

2017

NOWA AIDA

Nowa Aida ożyła. Z estetycznego punktu widzenia nowa Aida jest w zasadzie taka sama jak model z 2011 roku, ale w środku wszystko się zmieniło. Nie tylko nowe sterowniki i zwrotnice, ale także zupełnie nowa dystrybucja wolumenów zapewniająca wydajność godną naszej królowej.

NOWA AIDA

2018

KOLEKCJA SONETTO

Wprowadzona na rynek kolekcja Sonetto Sonus faber; zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane we Włoszech. Pierwsza kreacja z okazji 35-lecia, tak zwana „demokratyczna” seria systemów głośnikowych, której celem jest najwyższa jakość odtwarzania muzyki w przystępnej cenie.

SONETTO

2018

ELECTA AMATOR III

Specjalna edycja stworzona z okazji 35-lecia głębokiej miłości do muzyki. Electa Amator III to perła włoskiego rzemiosła, która została wyobrażona jako doskonały instrument muzyczny do przekazywania historii Sonus faber, jego wartości, tradycji, a przede wszystkim ewolucji.

ELECTA AMATOR III kolumna głośnikowa

2018

KOLEKCJA GRAVIS

Sonus faber wraca na arenę z nowym projektem subwoofera. Jeśli doskonałe rozszerzenie basów jest istotną cechą kina domowego, Gravis Collection jest właściwym wyborem i jest idealnie dopasowana do dwóch naszych linii: Sonetto i Homage Tradition.

GRAVIS głośnik

2019

KOLEKCJA PALLADIO

Świetny debiut na ISE 2019 z pierwszą kolekcją niestandardowych głośników instalacyjnych, Palladio. Idealnie dopasowane do linii Olympica i Sonetto, systemy głośników In-Wall i In-Ceiling zawierają wszystkie elementy marki. Dzięki wyjątkowej dyskrecji muzyka staje się częścią Twojego codziennego życia.

PALLADIO głośnik

2019

MINIMA AMATOR II

Minima Amator II to odtworzenie głośnika z 1992 roku, który łączy kultowy styl marki z innowacyjną technologią, która ożywia podstawy włoskiego rzemiosła wysokiej klasy do tworzenia instrumentów muzycznych.

MINIMA AMATOR II

Wraz z Electa Amator III ożywia kolekcję Heritage, która przekazuje tradycję marki i uwydatnia jej artystyczne znaczenie

2019

KOLEKCJA NOWA OLYMPICA

Druga edycja kolekcji Olympica, która zawsze uosabiała manifest stylistyczny firmy.

KOLEKCJA NOWA OLYMPICA

Olympica Nova oddaje hołd swojemu poprzednikowi, dodając jednocześnie znaczną ilość świeżo opracowanej technologii, od nowych przetworników, zwrotnic i wewnętrznego dostrojenia głośności po zupełnie nową konstrukcję obudowy i odnowiony wygląd zewnętrzny.

Olympica Nova to miejsce, w którym doświadczenie spotyka się z elegancją. To destylacja naszej tożsamości: Olympica Nova to Sonus faber.

2020

KOLEKCJA LUMINA

Nowa linia powstała z założenia, że ważne jest, aby delektować się czasem dla siebie i celebrować cenne chwile życia. 

LUMINA

Prostota pozostaje centralnym elementem tożsamości kolekcji dzięki łatwej konfiguracji, przystępnej cenie i doskonałej jakości dźwięku, dzięki czemu każdy może cieszyć się prawdziwym doświadczeniem Sonus faber całkowicie wyprodukowanym we Włoszech. Ta niezbędna kombinacja modeli jest doskonale wyważonym rozwiązaniem zarówno dla entuzjastów tradycyjnych systemów stereo, jak i dla tych, którzy chcą doświadczyć wielokanałowego systemu kina domowego.

2020

MASERATI

Połączenie prędkości z dźwiękiem, ta współpraca audio i motoryzacyjna, ożywia ducha Włoch dzięki supersportowemu samochodowi Maserati MC20 wyposażonemu we wzmocniony dźwięk Sonus faber. 

MASERATI

System dźwiękowy zawiera wzmacniacz wysokiej częstotliwości o mocy 695 W i 12 głośników o określonych funkcjach, które ilustrują naturalny dźwięk Sonus faber przy użyciu naturalnych materiałów. Strojenie Sonus faber zapewnia naturalną, czystą i szczegółową jakość dźwięku, dając słuchaczowi możliwość łatwego określenia każdej melodii w ramach tej symfonii dźwiękowej, wnosząc element wykonawczy do wrażeń z jazdy.

2020

IL CREMONESE EX3ME

Il Cremonese to jeden z najpopularniejszych systemów głośnikowych w portfolio Sonus faber, ale także w zespole. 

IL CREMONESE EX3ME

To szczególne upodobanie sprawiło, że Il Cremonese stał się idealną platformą do jednego z najważniejszych działań projektowania elektroakustycznego: „eksperymentowania”. To narodziny wyjątkowego systemu głośnikowego, Il Cremonese ex3me, który jest produkowany w limitowanej liczbie 50 par i ozdobiony powrotem historycznego wykończenia Sonus faber: klasycznego „Red Violin”.

2020

MAXIMA AMATOR

Maxima Amator, trzeci członek rodziny Heritage, to wyjątkowy dwudrożny głośnik podłogowy umieszczony w obudowie z litego drewna. Całkowicie wyprodukowana we Włoszech jako jej młodsze siostry, Maxima Amator jest wynikiem naszej pasji do wiedzy, uznania dla piękna i zaangażowania we włoską tradycję i rzemiosło.

MAXIMA AMATOR
Nie wiesz jaki model głośników wybrać? Skontaktuj się z nami: